کاربرد ژئوتکستایل در جلوگیری از رشد علف هرز

رضایت یعنی برآوردن نیاز های سه گانه مشتری

اعتماد           تعهد           کیفیت

جلوگیری از رشد علف های هرز به کمک ژئوتکستایل : یکی از کاربردهایی که در کشور به تازگی به لیست کاربردهای ژئوتکستایل افزوده شده است، کاربرد ژئوتکستایل تحت عنوان “پارچه ضد علف هرز” و یا ” پارچه ضد چمن ” می باشد. با ادامه این مطلب در سفیدبافت همراه باشید تا درباه کمکی که ژئوتکستایل به جلوگیری از رشد علف هرز می کند، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ژئوتکستایل ها، پارچه های قابل نفوذی هستند که از الیاف مصنوعی تولید می شوند. این نوع پارچه ها در دومدل بافته شده و بافته نشده به بازار عرضه می شوند. ژئوتکستایل بافته نشده، به جلوپیری از رشد کرم و درنتیجه افزایش محافظت از چمن و جلوگیری از رشد علف هرز کمک می کند. با طراحی خاصی که برای این نوع از ژئوتکستایل در نظر گرفته میشود این ژئوتکستایل مانع از رشد علف های هرز در سطح زمین می شود. این نوع از ژئوتکستایل ها معمولا از جنسی پلی استر، پلی پروپیلن ویا پلی اتیلن ساخته میشوند.

مزایای ژئوتکستایل در جلوگیری از رشد علف هرز
از ویژگی های این نوع از ژئوتکستایل می توان نفوذپذیری عالی، مقاوت بالا در برابر نور، مقاومت بالا در برابر اشعه فرابنفش و جلوگیری از فرسایش خاک اشاره کرد.

زمانی که ژئوتکستایل بر روی سطح زمین و خاک پهن میشود، مانع از تماس مستقیم آفتاب به سطح زمین میشود و به این ترتیب قسمت هایی که دارای علف هرز میباشد و ژئوتکستایل بر روی آن قسمت قرار گرفته است، از آفتاب محروم میشوند. و به تدریج این امر باعث جلوگیری از رشد و از بین رفتن علف های هرز میشود.

Geotextiles یک جایگزین سازگار با محیط زیست است که از آلودگی توسط آفات جلوگیری میکند. همچنین ژئوتکستایل میتواند از تبخیر آب جلوگیری کند و کمک به سزایی در صرفه جویی آب کند.

مقالات مرتبط

كاربرد ژئوتكستايل در مهندسی پی

ژئوتکستایل و ایجاد استحکام در استخر کشاورزی

کاور ضد علف هرز

ژئوتکستایل پارچه ضد علف هرز

ژئوتکستایل کاور و عایق ضد سرمازدگی

انواع ژئوتکستایل‌ و کاربردهای آن در صنایع مختلف

کاربرد ژئوتکستایل در جداسازی وفیلتراسیون

کاربرد ژئوتکستایل در لندفیل

خواص ژئوتکستایل

کاربرد ژئوتکستایل در ساخت گلدان

کاربرد ژئوتکستایل در جلوگیری از رشد علف هرز

کاربرد ژئوتکستایل در گلخانه

کاربرد ژئوتکستایل و ژئوممبران در استخرهای کشاورزی

ژئوتکستایل با الیاف پروپیلن

ژئوتکستایل با الیاف پلی استر

ژئوتکستایل ها درصنعت نفت

ژئوممبران

کاربرد ژئوتکستایل در سد سازی

ژئوگرید

کاربرد ژئوتکستایل در زیرسازی جاده

کاربرد ژئوتکستایل در روسازی جاده

ژئوتکستایل

پیمایش به بالا