کاربرد ژئوتکستایل در ساخت گلدان

رضایت یعنی برآوردن نیاز های سه گانه مشتری

اعتماد           تعهد           کیفیت

گلدان های ژئوتکستایل گونه ای جدید از گلدان های موجود در بازار است که هنوز در کشور ما ناشناخته است. اما این نوع از گلدان ها در کشورهای خارجی به دلیل مزایای خاصی که دارند، نسبت به سایر گلدان ها به مراتب بیشتر مورد استقبال و استفاده قرار میگیرند.

این نوع گلدان ها که معمولا از ژئوتکستایل با الیاف پلی پروپیلن یا ژئوتکستایل با الیاف پلی استر ساخته میشوند، در اصل جایگزینی برای گلدان های پلاستیکی و سرامیکی هستند. در حال حاضر این گلدان های تزیینی در نمایشگاه ها، گلخانه ها، مهدکودک ها، مزارع و منازل استفاده می شوند.
گلدان های ژئوتکستایل با وزنی بسیار سبک، راحت و آسان حمل می شوند. این گلدان ها را می توان در آپارتمان هایی که فضای کمی دارد به راحتی روی دیوار ها در داخل یا خارج از منزل نصب و استفاده کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره کاربرد ژئوتکستایل در ساخت گلدان، با این مقاله در سفید بافت همراه باشید.

کاربرد ژئوتکستایل در ساخت گلدان چیست؟
گلدان ژئوتکستایل به طور طبیعی ریشه گیاه خود را آبیاری می کند. هنگامی که شما گلدان ژئوتکستایل را آبیاری می کنید مقداری از آن آب در ژئوتکستایل ذخیره میشود و به این صورت تا چند روز خاک اطراف گیاه مرطوب میماند. گلدان ژئوتکستایل احتمال پوسیدگی ریشه را کاهش می دهد و اجازه می دهد که خاک از طریق سوراخ های بسیار ریزی که در بافت ژئوتکستایل قرار دارد، نفس بکشد. این عملکرد ژئوتکستایل مانع ار پوسیدگی ریشه میشود.
گلدان ژئوتکستایل از مواجه ریشه گیاه با آفت و بیماری جلوگیری میکند و مثل یک مانع از گیاه محافظت میکند. گلدان ژئوتکستایل ارزان قیمت و با دوامست و چندین فصل قابل استفاده هستند. همچنین پایان هر فصل می توانید آنها را به صورت کامل شسته و دوباره استفاده کنید.

اندازه های بزرگ گلدان ژئوتکستایل می تواند به عنوان باغچه کوچک و مناسب برای برنامه های گلخانه ای و در فضای باز استفاده شود. همچنین برخی از آنها که به شکل مستطیل بزرگ هستند، میتوانند در کمتر از ۱۰دقیقه باغی سبز را برای شما در منزل فراهم آورند. در بحث مصرف آب نیز در این نوع از گلدان ها این نکته حائز اهمیت است که گلدان ژئوتکستایل در مقایسه با سایر گدان ها مصرف آب به مراتب کمتری دارد؛ از این منظر نیز گلدان ژئوتکستایل باعث صرفه جویی در مصرف آب میشود .

مقالات مرتبط

كاربرد ژئوتكستايل در مهندسی پی

ژئوتکستایل و ایجاد استحکام در استخر کشاورزی

کاور ضد علف هرز

ژئوتکستایل پارچه ضد علف هرز

ژئوتکستایل کاور و عایق ضد سرمازدگی

انواع ژئوتکستایل‌ و کاربردهای آن در صنایع مختلف

کاربرد ژئوتکستایل در جداسازی وفیلتراسیون

کاربرد ژئوتکستایل در لندفیل

خواص ژئوتکستایل

کاربرد ژئوتکستایل در ساخت گلدان

کاربرد ژئوتکستایل در جلوگیری از رشد علف هرز

کاربرد ژئوتکستایل در گلخانه

کاربرد ژئوتکستایل و ژئوممبران در استخرهای کشاورزی

ژئوتکستایل با الیاف پروپیلن

ژئوتکستایل با الیاف پلی استر

ژئوتکستایل ها درصنعت نفت

ژئوممبران

کاربرد ژئوتکستایل در سد سازی

ژئوگرید

کاربرد ژئوتکستایل در زیرسازی جاده

کاربرد ژئوتکستایل در روسازی جاده

ژئوتکستایل

پیمایش به بالا