کاربرد ژئوتکستایل در ساخت گلدان

فهرست مطالب

گلدان های ژئوتکستایل گونه ای جدید از گلدان های موجود در بازار است که هنوز در کشور ما ناشناخته است. اما این نوع از گلدان ها در کشورهای خارجی به دلیل مزایای خاصی که دارند، نسبت به سایر گلدان ها به مراتب بیشتر مورد استقبال و استفاده قرار میگیرند. این نوع گلدان ها که معمولا از ژئوتکستایل با الیاف پلی پروپیلن یا ژئوتکستایل با الیاف پلی استر ساخته میشوند، در اصل جایگزینی برای گلدان های پلاستیکی و سرامیکی هستند. در حال حاضر این گلدان های تزیینی در نمایشگاه ها، گلخانه ها، مهدکودک ها، مزارع و منازل استفاده می شوند.
گلدان های ژئوتکستایل با وزنی بسیار سبک، راحت و آسان حمل می شوند. این گلدان ها را می توان در آپارتمان هایی که فضای کمی دارد به راحتی روی دیوار ها در داخل یا خارج از منزل نصب و استفاده کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره کاربرد ژئوتکستایل در ساخت گلدان، با این مقاله در سفید بافت همراه باشید.

کاربرد ژئوتکستایل در ساخت گلدان چیست؟

گلدان ژئوتکستایل به طور طبیعی ریشه گیاه خود را آبیاری می کند. هنگامی که شما گلدان ژئوتکستایل را آبیاری می کنید مقداری از آن آب در ژئوتکستایل ذخیره میشود و به این صورت تا چند روز خاک اطراف گیاه مرطوب میماند. گلدان ژئوتکستایل احتمال پوسیدگی ریشه را کاهش می دهد و اجازه می دهد که خاک از طریق سوراخ های بسیار ریزی که در بافت ژئوتکستایل قرار دارد، نفس بکشد. این عملکرد ژئوتکستایل مانع ار پوسیدگی ریشه میشود.
گلدان ژئوتکستایل از مواجه ریشه گیاه با آفت و بیماری جلوگیری میکند و مثل یک مانع از گیاه محافظت میکند. گلدان ژئوتکستایل ارزان قیمت و با دوامست و چندین فصل قابل استفاده هستند. همچنین پایان هر فصل می توانید آنها را به صورت کامل شسته و دوباره استفاده کنید.

اندازه های بزرگ گلدان ژئوتکستایل می تواند به عنوان باغچه کوچک و مناسب برای برنامه های گلخانه ای و در فضای باز استفاده شود. همچنین برخی از آنها که به شکل مستطیل بزرگ هستند، میتوانند در کمتر از 10دقیقه باغی سبز را برای شما در منزل فراهم آورند. در بحث مصرف آب نیز در این نوع از گلدان ها این نکته حائز اهمیت است که گلدان ژئوتکستایل در مقایسه با سایر گدان ها مصرف آب به مراتب کمتری دارد؛ از این منظر نیز گلدان ژئوتکستایل باعث صرفه جویی در مصرف آب میشود.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در توییتر
اشتراک گذاری در تلگرام
اشتراک گذاری در واتساپ
اشتراک گذاری با ایمیل

بیشتر بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید